ЯК ПРАВИЛЬНО ДОТРИМУВАТИСЯ РЕЖИМУ ТРЕНУВАНЬ

ЯК ПРАВИЛЬНО ДОТРИМУВАТИСЯ РЕЖИМУ ТРЕНУВАНЬ

Часто жінки та чоловіки, вперше почавши тренуватися, швидко припиняють заняття. Деякі, навпаки, тренуються впродовж тривалого часу, але результатів не отримують. Це залежить від того, наскільки грамотно людина підходить до режиму тренувань. Про те, якого режиму фізичних навантажень дотримуватися, ми запитали у персонального тренера.

Приходячи в спорт-клуб вперше, вам пропонують на вибір велику кількість різних тренувань. Часто, обравши собі заняття і походивши якийсь час, людина без досвіду регулярних тренувань припиняє займатися. І так до наступного разу. Цього ж результату досягають ті з новачків, хто вирішує займатися вдома, не вдаючись до допомоги тренерів. Це відбувається від того, що, навантаживши своє тіло без звички і не отримавши задоволення від тренувань, людина втрачає мотивацію тренуватися. Для того, щоб був результат від тренувань, вони повинні:
– не перетворюватися в насильство над організмом;
– давати задоволення;
– бути ефективними.
Умовно всі спортивні тренування можна розділити на силові тренування, кардіотренування і змішані.
Кардіотренування спрямовані на тренування серцево-судинної системи, розвиток витривалості, додаткову втрату калорій, спалювання підшкірного жиру. Найпоширеніші види аеробного (кардіо) навантаження — це біг і швидка ходьба, велосипед, робота на різних кардіотренажерах та бігових доріжках, плавання, спортивний фітнес, спортивні ігри (сквош, теніс, баскетбол) і т. д.

Режим кардіотренувань
Як часто
Якщо ваша мета — підтримати й поліпшити витривалість серцево-судинної системи, досить тренуватися від 1 до 3 разів на тиждень. Якщо ж ви хочете схуднути, надати рельєф своєму тілу, то бажано підтримувати кардіотренувальний режим від 3 до 5 разів на тиждень.

Тривалість та інтенсивність
Мінімальна тривалість кардіотренування – 30 хвилин. Менше часу на кардіонавантаження витрачати немає сенсу. Досить тренуватися до 60 хвилин. Інтенсивність тренування визначається частотою серцевих скорочень, яка не повинна бути менша за мінімальну і перевищувати максимальний рівень. Підтримка певної частоти серцево-судинних скорочень (пульсу) — це головний критерій правильності виконання кардіотренувань.
Мінімальна межа частоти серцевих скорочень (ЧССміп) розраховується за формулою:
ЧССміп = (220 ударів на хвилину — вік — ЧСС у спокої) х 0,6 + ЧСС у спокої.
ЧСС у спокої — це ваш пульс вранці, поки ви ще не встали з ліжка. Для того, щоб розрахувати максимальну межу ЧСС, слід замінити коефіцієнт 0,6 на 0,8.

Збільшення навантаження
Новачкові можна почати з 30 хвилин і мінімальної частоти серцевих скорочень, поступово збільшуючи час та інтенсивність тренувань.

Силове тренування складається з комплексу спортивних вправ зі збільшенням силового навантаження, спрямованого на зміцнення скелетно-м’язової системи, корекцію фігури. Мета силових тренувань — прискорення обміну речовин і, як наслідок, втрата калорій за рахунок створення і нарощення м’язової маси, створення рельєфу. До того ж калорії продовжують спалюватися ще деякий час після тренування. Для ефективності силових тренувань важливе також використання вантажу і правильне харчування, яке передбачає обов’язкове додавання до раціону білкової їжі.

Режим силових тренувань
Як часто

Силові тренування бажано розподілити так, щоб між ними був хоча б один день перерви. За умови гарної підготовки досить тренуватися 2 рази на тиждень. Оптимально займатися силовими тренуваннями 3 рази на тиждень.

Тривалість та інтенсивність
Силове тренування триває, як правило, 45-60 хвилин. До того ж силове навантаження підбирають індивідуально. Кожну вправу слід виконувати від 15-20 разів. Вагу слід розраховувати так, щоб на 15-му повторенні виконувати вправу було вже досить важко. Бажано, щоб оптимальне навантаження розрахував тренер. Або ж краще почати з групових занять, оскільки без спеціальних знань можна нашкодити собі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *